Dla osób niepełnosprawnych Drukuj

Budynek Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Wejście do obiektu pozbawione barier architektonicznych odbywa się  głównymi drzwiami od ulicy Krakowskiej oraz drzwiami przez portiernię od ulicy Żwirki i Wigury. Dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich do klubu muzycznego odbywa się przez drzwi szklane od strony ulicy Mozarta. W klubie muzycznym znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich do części administracyjno – biurowej usytuowanej na II piętrze odbywa się windą,  do której dojazd jest przez  portiernię od strony ulicy Żwirki i Wigury.
W poziomie przyziemia znajduje się kasa biletowa, szatnia oraz toaleta przystosowana dla osób  niepełnosprawnych. Dostęp na poziom parteru, gdzie znajduje się hol oraz Sala Koncertowa, odbywa się za pomocą przyschodowego podnośnika. Obsługa techniczna filharmonii służy pomocą podczas korzystania z urządzenia.

Dostęp do sali koncertowej jest z poziomu holu.

W sali koncertowej przygotowano miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich przed pierwszym rzędem foteli.

Image


Informację wytworzył: Sebastian Pietrek Za treść odpowiada: Sebastian Pietrek
Informację wprowadził:
Data publikacji: 2008-10-29 23:00:00
Dziennik zmian
 
© 2015 Biuletyn Informacji Publicznej Filharmonii Opolskiej